DITARE Sp. z o.o. - ubezpieczenia, optymalizacja ZUS, ubezpieczenia pakietowe

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
[OK, ROZUMIEM]

34-400 Nowy Targ

ul. B. Wstydliwego 12

tel. 18 54 26 747

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

9:00 - 16:00

 

 

Jagna
788 841 775

Paweł
793 084 123

KsięgowośćSpółki z o.o. -firma bez ZUS.

 

 

ZAKŁADANIE, PRZEKSZTAŁCANIE I KOMPLEKSOWA OBSŁUGA SPÓŁEK Z O.O.

 

Założenie spółki wymaga zawarcia umowy spółki pomiędzy wspólnikami. Umowę można zawrzeć w formie aktu notarialnego. Wspólnikiem w spółce z o.o. może być zarówno osoba fizyczna jak i osoba prawna czyli inna spółka za wyjątkiem spółki cywilnej. Zaletą posiadania spółki jest brak obciążeń ZUS-owskich. Jeśli mamy minimum jednego wspólnika z tytułu posiadanych udziałów nie płacimy ZUS-u.

 

Do zalet spółki z o.o. należą:

 

  1. Ograniczona odpowiedzialność – oznacza to, że za zobowiązania wobec wierzycieli nie odpowiadają wspólnicy, a sama spółka całym swoim majątkiem. Odpowiedzialność wspólników natomiast ogranicza się do wysokości ich udziałów pokrytych w kapitale zakładowym.

  2. Osobowość prawna spółki z o.o. Spółka z o.o. – jest odrębnym od jej wspólników podmiotem praw i obowiązków. Dzięki temu, że posiada zdolność prawną, zdolność do czynności prawnych oraz zdolność sądową może ona we własnym imieniu zaciągać zobowiązania, nabywać prawa, w tym własność nieruchomości i inne prawa rzeczowe, jak również pozywać i być pozywana.

  3. Kapitał zakładowy – stanowi podstawę jej samodzielnej działalności, a dzięki jej wyodrębnionym strukturom organizacyjnym spółka działa niezależnie od swoich wspólników, którzy są zobowiązani do jego wniesienia. Minimalny kapitał wymagany do założenia spółki z o.o. wynosi 5.000,00 zł.

  4. Koszty założenia spółki – związane z podpisaniem umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i rejestracją spółki w KRS. Istnieją mechanizmy, które pozwalają zredukować te koszty do niezbędnego minimum.

  5. Możliwość założenia jednoosobowej spółki z o.o.

  6. Możliwość uniknięcia podwójnego opodatkowania na postawie konstrukcji mieszanych, które niwelują ten problem, a są całkiem proste do osiągnięcia.

  7. Pełna księgowość spółki z o.o. – za tym modelem księgowym idzie pełna przejrzystość, a co w połączeniu z pełną obsługą prawną i kontrolą stanów bilansowych powoduje możliwość natychmiastowej reakcji w przypadku kłopotów finansowych spółki, co w konsekwencji uchroni zarząd przed odpowiedzialnością za zobowiązania spółki.